Przekraczamy granice 2014-2020 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Euroregion Pradzuad
Przekraczamy granice 2014-2020 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Euroregion Pradzuad

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Mas Rymarovsko

O nas

Siedziba LGD „Kraina Dinozaurów”

LGD „Kraina Dinozaurów” to stowarzyszenie działające na terenie 7 gmin województwa opolskiego : Chrząstowice, Dobrodzień, Kolonowskie, Ozimek, Turawa, Zawadzkie, Zębowice. Teren Krainy Dinozaurów położony jest w województwie opolskim na Równinie Opolskiej wchodzącej w skład Niziny Śląskiej i w całości położony jest w zlewni rzeki Małej Panwi i jej dopływów.

Priorytetem LGD jest wykorzystanie posiadanych walorów turystyczno – rekreacyjnych obszarów, a w szczególności odkrycia paleontologicznego w Krasiejowie, do stworzenia możliwości rozwoju obszarów wiejskich, aktywizacji lokalnej społeczności wiejskiej i pobudzenia inicjatyw społeczno – gospodarczych. Zgodnie z zawartą Lokalnej Strategii Działania wizją chcemy aby teren LGD był dobrym miejscem do życia i rozwijania gospodarki. Jego wioski zachowały swój unikalny charakter i estetykę, rozwijały atrakcje i produkty lokalne. Pragniemy, aby mieszkańcy zachowali kultywowane tu od lat tradycje i dziedzictwo. Patrząc na otwartość, gościnność i przedsiębiorczość lokalnej ludności chcemy, aby nasz obszar stał się w pełni turystycznym, wykorzystując specyficzne zasoby, takie jak odkrycia paleontologiczne, ścieżki rowerowe i szlaki kajakowy, hutniczy, izb regionalnych.


MAS Rymarovsko

Lokalna Grupa Działania Rýmařovská ops

Został założony na 23. 7. 2004 z udziałem przedstawicieli gmin i przedsiębiorców z mikroregionu Rymarovsko. Obecnie usługa Public Company z 15 przedstawicieli sektora publicznego, 5 przedstawicieli sektora non-profit i 22 przedstawicieli sektora prywatnego. Łącznie 43 partnerów.

W dniu 20. 4. 2015 została zatwierdzona przez założycieli poprawki firmy memorandum i stworzył oddział MAS Rýmařovská ops z ich ciał.

Terytorium LGD Rymarovsko ops właściwość miejscową określa się towarzyszami i wsi Górne Miasto, Tvrdkov, Stara Ves, Dolna Morawicy, Mały MORÁVEK, Václavov w Bruntálu, Malá Štáhle, Wielka Stähle, Dětřichov nad Bystřicí, Jiříkov, Ryžoviště, LOMNICE, miasta Rýmařov i Bridlicna ,

 

Powierzchnia:

368,0 km 2

populacja:

17744 (1 stycznia 2015)

Gęstość zaludnienia:

48,0 osób / km 2

Liczba miast i wsi:

14

Liczba podmiotów prywatnych: 

22

Liczba przedstawicieli
non-profit : 

 5

Liczba z sektora publicznego : 

14

Aktywna praca z lokalnymi grupami działania Rymarovsko i pomyślnej realizacji projektów, jak również stosowne przedstawienie, przyczyniają się do ciągłego wzrostu liczby członków i partnerów. 

Jest ustanowiona wzajemna współpraca w szeregu innych dziedzin, co prowadzi do zawarcia umów o partnerstwie. Partnerzy są osoby fizyczne, osoby prawne, inne lokalne grupy działania, który zależy od pogłębienia projektów współpracy na zasadach programu Leader.